
Minőség és költség dilemmája - A cérna sztori
Share
Előre szólok, hogy ez megint az egyik mélyen szántó írásom lesz, de úgy gondolom, hogy készítőként, forgalmazóként, és influenszerként is feladatom érzékenyíteni benneteket. Hiszen mi vagyunk a változás, de változtatni csak akkor tudunk, ha egy bizonyos szintű tudással rendelkezünk. Én szeretem nektek bemutatni a vállalkozás mindennapi izgalmait, és kihívásait.
Nagy tudású, tapasztalt, régi motoros Noink egy nagyon fontos aspektusra hívta ma fel a figyelmem, amit szeretnék veletek is megosztani.
A minőség, vs. költség kérdésre.
A dilemma (itt majdnem máshogy fogalmaztam...), aminek élén a magyar készítők naponta egyensúlyoznak. A gyártási hatékonyság, melynek fontos eleme, hogy ki tudjuk-e termelni árainkkal az alapanyagokat. Vagy inkább, hogy a vásárlók hajlandóak-e többet fizetni a minőségi alapanyagokból készített termékekért. Illetve, hogy aki nem hajlandó, vagy nem tud, az tudja-e, hogy az olcsóbban vásárolt termékek pontosan hol térnek el minőségben a drágább társaiktól. És mennyivel lesz rövidebb az életidejük a rosszabb alapanyagokból készült termékeknek.
Járjuk ma ezt a témát körbe egy banális példán, a mosható pelenkázás elfeledett gyermekén – a CÉRNÁN keresztül. Mindenki inkább a szépséget, a designt tartja szem előtt a választásnál, pedig a pelusokat, a betéteket is a cérna tartja össze. Szegénnyel még sem foglalkozik senki, pedig ő végzi a munka oroszlánrészét mosásnál és szárításnál - főleg ha szárítógépeztek is. A mosik nagyon igénybevett termékek, nincs más hasonló textil a háztartásunkban, amit ennyit mosnánk. Egy Babánál is akár 450-szer is kimossuk a pelusokat, és a betéteket születéstől szobatisztulásig. A termékek készítésénél cérnából nagy mennyiségek fogynak, ezért a termék bekerülési költségénél nem elhanyagolható szempont a cérna ára. Viszonyításképp egy háztartási, hobbi célra készülő cérna 100-200 méteres, egy lockba való 2000-4000 méteres. Utóbbiból én kb. 1 hónap alatt elhasználok minimum 4-et. Eszi a varrógép és a 4 szálas varrás. Az IWEAR egyik védjegye, a színes cérna még drágább, mint a fehér.
De visszatérek a minőséghez, mit jelent ez az én olvasatomban. Lockból (speciális varrógép) van 3, 4, és 5 szálas. A 4 szálas varrás a legstabilabb, de egyben rugalmas is, ez bír ki ennyi mosást. Viszonításképp a normál varrógép 2 szállal varr... Az IWEAR pelenkabetétekhez felhasznált anyagok mindegyike rendelkezik OEKO TEX Standard 100-as minősítéssel, és úgy gondolom a cérnának is kell rendelkeznie. Varró körökben ismert jelenség a varrógép nem megfelelő varrásképe, amit a rossz minőségű cérna okoz. Az IWEAR betétek zorb anyagai a piacon lévő legvastagabb, legnagyobb anyagsűrűségű anyagok közé tartoznak, nem lehet őket akármilyen varrógéppel, de végképp nem akármilyen minőségű cérnával varrni. Mert hiába varrok ipari varrógéppel a legprémiumabb anyagokból ha a cérna végül nem tudja egyben tartani a terméket ennyi mosáson keresztül.
A cérna tehát az, amire a legtöbben nem is gondolnak, nekem mégis a gondolataim középpontjában áll(t) a termékek tervezésénél. Gondoljatok erre, mikor már 1.5 éve élvezitek, hogy nem deformálódnak az IWEAR betétek, míg a piacon lévő sok más betét ennyi idő alatt már igen, és a varrásuk is szétszakad, elkezd bomlani :DDD...
Kedvet kaptál egy kis IWEAR kóstolóhoz? Meg akarod nézni a cérnát most hogy így bereklámoztam? Itt tudsz szemezgetni :D
#iwearhu #cérna #minőség #mitőltartósegytermék #bekerülésiköltség #pelenkabetét #moshatópelenka